tel +38(044) 486-14-59 email egsd.welcome@gmail.com
Оцінка шкоди та упущеної вигоди

Порушення договірних зобов’язань може спричинити збитки як у формі реальної шкоди (втрата майна, додаткові витрати на відновлення порушеного права), так і у вигляді втраченої вигоди.

Втрачена вигода – це неотримані доходи, які були б отримані постраждалою стороною, якщо б договір не було порушено.

Наприклад, несвоєчасне надходження коштів від боржника не дозволило підприємству розрахуватися з постачальником, і воно затримало постачання сировини для виробництва. Через це строки виробництва були затримані, і обсяги продажу зменшено. Або несвоєчасне виконання субпідрядних робіт призвело до зриву строків передачі результатів робіт замовнику. І він достроково розірвав договір, відмовившись від подальшого співробітництва.

У кожному із зазначених випадків невиконання договору призвело до зменшення доходів – виникнення упущеної вигоди у постраждалої сторони.

Наші експерти проводять дослідження з питань обґрунтованості вимог постраждалої сторони зі стягнення втраченої вигоди з порушника договірних зобов’язань:

  • Підтвердження факту невиконання або неналежного виконання договірного зобов’язання
  • Підтвердження розрахунку неотриманого доходу / втраченої вигоди
  • Підтвердження можливості отримання постраждалою стороною неотриманого доходу при умові належного виконання договору
  • Підтвердження вчинення постраждалою стороною конкретних дій, спрямованих на отримання доходу та зменшення розміру втраченої вигоди
  • Визначення суми доходу, отриманого особою, яка порушила право, внаслідок невиконання / неналежного виконання договору